Jak co roku wychodząc na przeciw zapytaniom naszych klientów organizujemy różnego rodzaju akcje mające na celu zwiększenie świadomości naszych klientów na temat zdrowia swoich pupili.
Podobnie teraz chcielibyśmy zaprosić Państwa na kolejną akcję dotyczącą zdrowia i higieny jamy ustnej naszych czworonożnych przyjaciół.
Akcja ta ma na celu uświadomienie właścicieli zwierząt jakim problemem jest  kamień nazębny, który stanowi nie tylko problem przykrego zapachu z jamy ustnej, ale także stanowi duże zagrożenie dla zdrowotności całego organizmu naszych podopiecznych.
Kamień nazębny jako struktura powstaje w obrębie jamy ustnej a jego głównym źródłem są składniki śliny, bakterii występujących na terenie jamy ustnej, nabłonków złuszczających się w jamie ustnej związków mineralnych jak również resztek pokarmowych.
W efekcie dochodzi do powstawania tzw. płytki nazębnej której właściciel nie jest w stanie usunąć za pomocą metod domowych np. czyszczenia zębów. W efekcie narastania płytki nazębnej dochodzi do odsunięcia dziąseł od zębów i rozwoju zjawiska określanego jak paradontoza czyli zapalenia tkanek przyzębia a w skrajnych przypadkach – z którymi mamy najczęściej kontakt- obluzowanie zębów i ich utraty.

Dlatego też chcemy poinformować Państwa o akcji zdrowy uśmiech, która to rozpocznie się 8 października. Osoby zainteresowane stanem uzębienia swoich podopiecznych zapraszamy do kontaktu z lecznicą w celu uzyskania dodatkowych informacji. Ps. W związku licznymi zapytaniami informujemy także, że o akcji senior będziemy zawiadamiać w najbliższym czasie ( druga połowa przyszłego miesiąca)

Z wyrazami szacunku
Marcin Zając
Sebastian Robakowski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *